Themes - Twenty Twenty-Four - en to ca translation catalogue (284 entries)

note: Description of the theme
en: Twenty Twenty-Four is designed to be flexible, versatile and applicable to any website. Its collection of templates and patterns tailor to different needs, such as presenting a business, blogging and writing or showcasing work. A multitude of possibilities open up with just a few adjustments to color and typography. Twenty Twenty-Four comes with style variations and full page designs to help speed up the site building process, is fully compatible with the site editor, and takes advantage of new design tools introduced in WordPress 6.4.
ca: Twenty Twenty-Four està dissenyat per ser flexible, versàtil i aplicable a qualsevol lloc web. La seva col·lecció de plantilles i patrons s'adapten a diferents necessitats, com ara presentar un negoci, escriure blocs o mostrar treballs. S'obren multitud de possibilitats amb només uns ajustos en el color i la tipografia. Twenty Twenty-Four inclou variacions d'estil i dissenys de pàgina completa per ajudar a accelerar el procés de creació del lloc, és totalment compatible amb l'editor del lloc i aprofita les noves eines de disseny introduïdes al WordPress 6.4.

en: Contact Us
ca: Contacteu-nos

en: Terms and Conditions
ca: Termes i condicions

en: Privacy Policy
ca: Política de privadesa

en: Careers
ca: Feines

en: History
ca: Història

en: Team
ca: Equip

[ctx: Block pattern category]
en: Pages
ca: Pàgines

[ctx: Pattern title]
en: List of posts without images, 1 column
ca: Llista d'entrades sense imatges, 1 columna

en: I’m <em>Leia Acosta</em>, a passionate photographer who finds inspiration in capturing the fleeting beauty of life.
ca: Sóc la <em>Leia Acosta</em>, una fotògrafa apassionada que troba inspiració a capturar la bellesa fugaç de la vida.

en: A collection of full page layouts.
ca: Una col·lecció de dissenys de pàgina sencera.

[ctx: Template part name]
en: Footer
ca: Peu de pàgina

[ctx: Template part name]
en: Header
ca: Capçalera

note: Author URI of the theme Translators: WordPress link.
en: https://wordpress.org
ca: https://ca.wordpress.org

[ctx: Font size name]
en: Large
ca: Gran

[ctx: Font size name]
en: Medium
ca: Mitjana

[ctx: Template part name]
en: Post Meta
ca: Metadades de l'entrada

[ctx: Font size name]
en: Extra Large
ca: Extra gran

[ctx: Template part name]
en: Sidebar
ca: Barra lateral

[ctx: Custom template name]
en: Page with Sidebar
ca: Pàgina amb barra lateral

[ctx: Custom template name]
en: Single with Sidebar
ca: Individual amb barra lateral

[ctx: Duotone name]
en: Black and pastel blue
ca: Negre i blau pastel

[ctx: Duotone name]
en: Black and white
ca: Blanc i negre

[ctx: Duotone name]
en: Black and rust
ca: Negre i òxid

[ctx: Style variation name]
en: Rust
ca: Òxid

[ctx: Color name]
en: Accent / Four
ca: Color d'èmfasi / Quatre

[ctx: Color name]
en: Accent / Five
ca: Color d'èmfasi / Cinc

[ctx: Color name]
en: Accent / Three
ca: Color d'èmfasi / Tres

[ctx: Color name]
en: Accent / Two
ca: Color d'èmfasi / Dos

[ctx: Color name]
en: Accent
ca: Èmfasi

[ctx: Gradient name]
en: Vertical rust to beige
ca: Vertical óxid a beix

[ctx: Duotone name]
en: Dark rust to beige
ca: Óxid fosc a beix

[ctx: Style variation name]
en: Mint
ca: Menta

[ctx: Style variation name]
en: Ice
ca: Gel

[ctx: Font size name]
en: Extra Extra Large
ca: Extra extra gran

[ctx: Font size name]
en: Small
ca: Petit

[ctx: Font family name]
en: Cardo
ca: Card

[ctx: Style variation name]
en: Fossil
ca: Fòssil

[ctx: Call to Action button text]
en: About us
ca: Quant a nosaltres

[ctx: Button text of the hero section]
en: About us
ca: Quant a nosaltres

[ctx: Pattern title]
en: Project description
ca: Descripció del projecte

[ctx: Pattern title]
en: Hero
ca: Principal

en: Pill
ca: Píndola

en: Arrow icon
ca: Icona de fletxa

[ctx: Sample price for the first pricing level]
en: $0
ca: 0 €

[ctx: Prefix for the post author block: By author name]
en: by
ca: per

[ctx: Pattern title]
en: FAQ
ca: PMF

[ctx: Sample price for the second pricing level]
en: $12
ca: 12 €

[ctx: Sample price for the third pricing level]
en: $28
ca: 28 €

[ctx: Prefix for the post category block: in category name]
en: in
ca: en

[ctx: Name of the FAQ pattern]
en: FAQs
ca: PMF

[ctx: Heading of the FAQs]
en: FAQs
ca: PMF

[ctx: Sample heading for the first pricing level]
en: Free
ca: Gratuït

en: About
ca: Quant a

en: Posts
ca: Entrades

[ctx: Pattern title]
en: About
ca: Quant a

en: Follow
ca: Segueix

[ctx: Label before the title of the next post. There is a space after the colon.]
en: Next:
ca: Següent:

[ctx: Pattern title]
en: Search
ca: Cerca

[ctx: search form label]
en: Search
ca: Cerca

[ctx: search button text]
en: Search
ca: Cerca

[ctx: Pattern title]
en: Pricing
ca: Preu

en: Privacy
ca: Privadesa

[ctx: Pattern title]
en: Sidebar
ca: Barra lateral

[ctx: Pattern title]
en: Comments
ca: Comentaris

en: Comments
ca: Comentaris

[ctx: Pattern title]
en: Post meta
ca: Metadades de l'entrada

[ctx: search form placeholder]
en: Search...
ca: Cerca…

[ctx: Sample role of a team member]
en: Architect
ca: Arquitecte

[ctx: Sample feature heading]
en: App Access
ca: Accés a l'aplicació

[ctx: Sample feature heading]
en: Consulting
ca: Consultoria

en: With arrow
ca: Amb fletxa

[ctx: Pattern title]
en: No results
ca: Cap resultat

[ctx: Label before the title of the previous post. There is a space after the colon.]
en: Previous:
ca: Anterior:

[ctx: Color name]
en: Base / Two
ca: Base / Dos

[ctx: Button text of this section]
en: Download app
ca: Baixa l'aplicació

[ctx: Button text of this section]
en: How it works
ca: Com funciona?

[ctx: Sample heading for pricing pattern]
en: Our Services
ca: Els nostres serveis

[ctx: Sample button text to view the services]
en: Our services
ca: Els nostres serveis

en: Social Media
ca: Xarxes socials

en: Useful Links
ca: Enllaços útils

[ctx: Name of team pattern]
en: Team members
ca: Membres de l'equip

en: With asterisk
ca: Amb asterisc

[ctx: Name for the pricing pattern]
en: Pricing Table
ca: Taula de preus

[ctx: Custom template name]
en: Page No Title
ca: Pàgina sense títol

[ctx: Pattern title]
en: Blogging home
ca: Pàgina d'inici del blog

[ctx: Pattern title]
en: Business home
ca: Pàgina d'inici del negoci

[ctx: Sample heading for the team pattern]
en: Meet our team
ca: Coneixeu al nostre equip

note: Translators: About link placeholder
en: Money Studies
ca: Estudis monetaris

[ctx: Color name]
en: Contrast / Two
ca: Contrast / Dos

[ctx: Pattern title]
en: Project layout
ca: Disseny del projecte

[ctx: Heading for a webpage that is not found]
en: Page Not Found
ca: No s'ha trobat la pàgina

[ctx: Pattern title]
en: Project details
ca: Detalls del projecte

[ctx: Pattern title]
en: Post navigation
ca: Navegació d'entrades

[ctx: Sample role of a team member]
en: Project Manager
ca: Gestor de projectes

[ctx: Duotone name]
en: Orange and white
ca: Taronja i blanc

[ctx: Color name]
en: Contrast / Three
ca: Contrast / Tres

en: About the author
ca: Quant a l'autor

[ctx: Call to action button text for the reservation button]
en: Reserve your spot
ca: Reserveu lloc

[ctx: Pattern title]
en: Full screen image
ca: Imatge a pantalla completa

[ctx: Sample feature heading]
en: Continuous Support
ca: Suport continu

[ctx: Sample feature heading]
en: Project Management
ca: Gestió de projectes

note: Translators: Designed with WordPress
en: Designed with %1$s
ca: Dissenyat amb %1$s

en: Popular Categories
ca: Categories populars

en: Search the website
ca: Cerca al lloc web

[ctx: Pattern title]
en: Newsletter landing
ca: Pàgina de destí del butlletí

[ctx: Name of testimonial citation group]
en: Testimonial source
ca: Origen del testimoni

[ctx: Pattern title]
en: Centered statement
ca: Declaració centrada

[ctx: Duotone name]
en: Dark gray and white
ca: Gris fosc i blanc

[ctx: Duotone name]
en: Dark gray and olive
ca: Gris fosc i oliva

[ctx: Duotone name]
en: Dark gray and steel
ca: Gris fosc i acer

[ctx: Duotone name]
en: Black and sandstone
ca: Negre i gres

en: Watch, Read, Listen
ca: Mireu, llegiu, escolteu

[ctx: Duotone name]
en: Dark gray and walnut
ca: Gris fosc i noguera

[ctx: Custom template name]
en: Page with Wide Image
ca: Pàgina amb una imatge ampla

[ctx: Message explaining that there are no results returned from a search]
en: No posts were found.
ca: No s'ha trobat cap entrada.

[ctx: Pattern title]
en: Centered testimonial
ca: Testimoni centrat

[ctx: Feature for pricing level]
en: Weekly print edition.
ca: Edició impresa setmanal.

[ctx: Sample text for Subscriber Heading with numbers]
en: Join 900+ subscribers
ca: Uniu-vos a més de 900 subscriptors

[ctx: Duotone name]
en: Dark gray and cinnamon
ca: Gris fosc i canyella

en: Keep up, get in touch.
ca: Mantingueu-vos al dia, poseu-vos en contacte.

[ctx: Pattern title]
en: Blogging home template
ca: Plantilla de la pàgina d'inici del blog

[ctx: Pattern title]
en: Business home template
ca: Plantilla de la pàgina d'inici del negoci

[ctx: Pattern title]
en: Feature grid, 3 columns
ca: Graella de característiques, 3 columnes

[ctx: Sample heading]
en: Architectural Solutions
ca: Solucions arquitectòniques

[ctx: Sample list item]
en: Showcase your projects.
ca: Mostreu els projectes.

[ctx: Pattern title]
en: Centered call to action
ca: Crida a l'acció centrada

en: Latest inflation report
ca: Últim informe sobre l'inflació

[ctx: Pattern title]
en: List of posts, 1 column
ca: Llista d'entrades, 1 columna

[ctx: Pattern title]
en: Team members, 4 columns
ca: Membres de l'equip, 4 columnes

[ctx: Pattern title]
en: List of posts, 3 columns
ca: Llista d'entrades, 3 columnes

[ctx: Pattern title]
en: Centered statement, small
ca: Declaració centrada, petita

[ctx: Sample feature heading]
en: Renovation and restoration
ca: Renovació i restauració

en: Financial apps for families
ca: Aplicacions financeres per a famílies

[ctx: Pattern title]
en: Text with alternating images
ca: Text amb imatges alternes

[ctx: Heading of the features]
en: A passion for creating spaces
ca: Passió per a crear espais

[ctx: Pattern title]
en: Footer with colophon, 3 columns
ca: Peu de pàgina amb colofó, 3 columnes

[ctx: Pattern title]
en: Footer with colophon, 4 columns
ca: Peu de pàgina amb colofó, 4 columnes

[ctx: Pattern title]
en: Call to action with image on right
ca: Crida a l'acció amb la imatge a la dreta

en: Tourist taking photo of a building
ca: Turista fent una foto a un edifici

[ctx: Sample list item]
en: Collaborate with fellow architects.
ca: Col·laboreu amb altres arquitectes.

en: Building exterior in Toronto, Canada
ca: Exterior de l'edifici a Toronto, Canadà

[ctx: Sample list item]
en: Exclusive access to design insights.
ca: Accés exclusiu a idees de disseny.

[ctx: Pattern title]
en: Services call to action with image on left
ca: Crida a l'acció dels serveis amb la imatge a l'esquerra

[ctx: Pattern title]
en: Posts with featured images only, 3 columns
ca: Entrades només amb imatges destacades, 3 columnes

en: Windows of a building in Nuremberg, Germany
ca: Finestres d'un edifici a Nuremberg, Alemanya

[ctx: Heading of the hero section]
en: A commitment to innovation and sustainability
ca: Compromís amb la innovació i la sostenibilitat

[ctx: Pattern title]
en: Title text and button on left with image on right
ca: Text del títol i botó a l'esquerra amb la imatge a la dreta

[ctx: Pattern title]
en: Grid of posts featuring the first post, 2 columns
ca: Graella d'entrades amb la primera entrada, 2 columnes

[ctx: Pattern title]
en: Offset posts with featured images only, 4 columns
ca: Entrades desplaçades només amb imatges destacades, 4 columnes

en: Green staircase at Western University, London, Canada
ca: Escala verda a la Universitat Occidental, Londres, Canadà

[ctx: Description for the About pattern]
en: Leaving an indelible mark on the landscape of tomorrow.
ca: Deixant una marca indeleble en el paisatge de demà.

en: Hyatt Regency San Francisco, San Francisco, United States
ca: Hyatt Regency San Francisco, San Francisco, Estats Units

[ctx: Question in the FAQ pattern]
en: I'd like to get to meet fellow architects, how can I do that?
ca: M'agradaria conèixer altres arquitectes, com puc fer-ho?

[ctx: Feature for pricing level]
en: Exclusive access to the <em>Études</em> app for iOS and Android
ca: Accés exclusiu a l'aplicació <em>Études</em> per a iOS i Android

[ctx: Feature for pricing level]
en: Exclusive access to the <em>Études</em> app for iOS and Android.
ca: Accés exclusiu a l'aplicació <em>Études</em> per a iOS i Android.

en: A ramp along a curved wall in the Kiasma Museu, Helsinki, Finland
ca: Una rampa al llarg d'una paret corba al Museu Kiasma, Hèlsinki, Finlàndia

[ctx: sample content for newsletter subscription]
en: Subscribe to the newsletter and stay connected with our community
ca: Subscriviu-vos al butlletí i manteniu-vos connectats amb la comunitat

[ctx: Title text for the feature area]
en: The revitalized art gallery is set to redefine cultural landscape.
ca: La galeria d'art revitalitzada redefineix el paisatge cultural.

en: An empty staircase under an angular roof in Darling Harbour, Sydney, Australia
ca: Una escala buida sota un sostre angular al port de Darling, Sydney, Austràlia

[ctx: Sample description for a pricing table]
en: We offer flexible options, which you can adapt to the different needs of each project.
ca: Oferim opcions flexibles, que podeu adaptar a les diferents necessitats de cada projecte.

[ctx: Sample feature content]
en: Experience the fusion of imagination and expertise with Études Architectural Solutions.
ca: Experimenteu la fusió de la imaginació i l'experiència amb Études Architectural Solutions.

[ctx: Sample content]
en: Experience the fusion of imagination and expertise with Études Architectural Solutions.
ca: Experimenteu la fusió de la imaginació i l'experiència amb Études Architectural Solutions.

[ctx: RSVP call to action description]
en: Experience the fusion of imagination and expertise with Études Arch Summit, February 2025.
ca: Experimenteu la fusió de la imaginació i l'experiència amb Études Arch Summit, el febrer de 2025.

en: Social
ca: Xarxes socials

[ctx: Sample text for Sign Up Button]
en: Sign up
ca: Registreu-vos

en: Contact
ca: Contacteu

[ctx: Sample content for newsletter subscribe button]
en: Sign up
ca: Registreu-vos

[ctx: Sample heading]
en: Études Newsletter
ca: Butlletí d'Études

[ctx: Sample heading content]
en: An array of resources
ca: Una matriu de recursos

[ctx: Sample list heading]
en: Études Architect App
ca: Aplicació Études Architect

[ctx: Pattern title]
en: Offset gallery, 2 columns
ca: Galeria desplaçada, 2 columnes

[ctx: Pattern title]
en: Offset gallery, 3 columns
ca: Galeria desplaçada, 3 columnes

[ctx: Pattern title]
en: Offset gallery, 4 columns
ca: Galeria desplaçada, 4 columnes

[ctx: Sample list item]
en: Experience the world of architecture.
ca: Experimenteu el món de l'arquitectura.

[ctx: Sample list item]
en: A world of thought-provoking articles.
ca: Un món d'articles que conviden a la reflexió.

en: Art Gallery of Ontario, Toronto, Canada
ca: Galeria d'art d'Ontàrio, Toronto, Canadà

[ctx: Pattern title]
en: Footer with centered logo and navigation
ca: Peu de pàgina amb logotip i navegació centrats

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard pewter to white
ca: Vertical peltre dur a blanc

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft pewter to white
ca: Vertical de peltre suau a blanc

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard mint to white
ca: Vertical de menta dura a blanc

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard sage to white
ca: Vertical de sàlvia dura a blanc

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard rust to white
ca: Vertical de rovellat dur a blanc

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard sandstone to white
ca: Vertical pedra arenisca dura a blanc

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard beige to white
ca: Vertical de beix dur a gris fosc

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft mint to white
ca: Vertical de menta suau a blanc.

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft sage to white
ca: Vertical de sàlvia suau a blanc

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft rust to white
ca: Vertical de rovellat suau a blanc

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft sandstone to white
ca: Vertical de pedra arenisca suau a blanc

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft beige to white
ca: Vertical de beix suau a blanc

[ctx: Duotone name]
en: Black and sage
ca: Negre i sàlvia

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard rust to beige
ca: Vertical de rovellat dur a beix

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard transparent rust to beige
ca: Vertical de rovellat transparent dur a beix

[ctx: Gradient name]
en: Vertical transparent rust to beige
ca: Vertical rovellat transparent a beix

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard ocean to slate
ca: Vertical d'oceà dur a pissarra

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard ink to ice
ca: Vertical de tinta dura a gel

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard ocean to ice
ca: Vertical d'oceà dur a gel

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard slate to ice
ca: Vertical de pissarra dura a gel

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard ice to azure
ca: Vertical de gel dur a blau

[ctx: Gradient name]
en: Vertical ink to ocean
ca: Vertical de tinta a oceà

[ctx: Gradient name]
en: Vertical ocean to slate
ca: Vertical d'oceà a pissarra

[ctx: Gradient name]
en: Vertical ink to ice
ca: Vertical de tinta a gel

[ctx: Gradient name]
en: Vertical ocean to ice
ca: Vertical d'oceà a gel

[ctx: Gradient name]
en: Vertical slate to ice
ca: Vertical de pissarra a gel

[ctx: Gradient name]
en: Vertical azure to ice
ca: Vertical de blau a gel

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard ebony to sable
ca: Vertical banús dur a marta

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard pewter to dark gray
ca: Vertical de peltre dur a gris fosc

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard steel to dark gray
ca: Vertical d'acer dur a gris fosc

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard olive to dark gray
ca: Vertical d'oliva dur a gris fosc

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard cinnamon to dark gray
ca: Vertical de canyella dur gris fosc

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard walnut to dark gray
ca: Vertical de noguera dur a gris fosc

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard beige to dark gray
ca: Vertical de beix dur a gris fosc

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft pewter to dark gray
ca: Vertical de peltre suau a gris fosc

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft steel to dark gray
ca: Vertical d'acer suau a gris fosc

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft olive to dark gray
ca: Vertical d'oliva suau a gris fosc

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft cinnamon to dark gray
ca: Vertical canyella suau a gris fosc

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft walnut to dark gray
ca: Vertical de noguera suau a gris fosc

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft driftwood to dark gray
ca: Vertical de fusta tova a gris fosc

[ctx: Style variation name]
en: Onyx
ca: Ónix

[ctx: Style variation name]
en: Maelstrom
ca: Voràgine

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard ink to ocean
ca: Vertical tinta dura a oceà

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard sable to taupe
ca: Vertical marta dur a gris bru

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard ebony to beige
ca: Vertical de banús dur a beix

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard sable to beige
ca: Vertical de marta dur a beix

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard taupe to beige
ca: Vertical de gris bru a beix

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard beige to linen
ca: Vertical de beix dur a lli

[ctx: Gradient name]
en: Vertical ebony to sable
ca: Vertical de banús a negre

[ctx: Gradient name]
en: Vertical ebony to beige
ca: Vertical de banús a beix

[ctx: Gradient name]
en: Vertical sable to beige
ca: Vertical de marta a beix

[ctx: Gradient name]
en: Vertical taupe to beige
ca: Vertical de gris bru a beix

[ctx: Gradient name]
en: Vertical linen to beige
ca: Vertical de lli a beix

[ctx: Style variation name]
en: Ember
ca: Brasa

[ctx: Headline for the About pattern]
en: Études offers comprehensive consulting, management, design, and research solutions. Every architectural endeavor is an opportunity to shape the future.
ca: Études ofereix solucions integrals de consultoria, gestió, disseny i investigació. Cada esforç arquitectònic és una oportunitat per donar forma al futur.

[ctx: Descriptive text for the feature area]
en: The revitalized Art Gallery is set to redefine the cultural landscape of Toronto, serving as a nexus of artistic expression, community engagement, and architectural marvel. The expansion and renovation project pay homage to the Art Gallery's rich history while embracing the future, ensuring that the gallery remains a beacon of inspiration.
ca: La revitalitzada Galeria d'Art està preparada per redefinir el paisatge cultural de Toronto, servint com a nexe d'expressió artística, compromís comunitari i meravella arquitectònica. El projecte d'ampliació i renovació ret homenatge a la rica història de la Galeria d'Art alhora que abraça el futur, assegurant que la galeria segueixi sent un far d'inspiració.

[ctx: Descriptive title for the feature area]
en: With meticulous attention to detail and a commitment to excellence, we create spaces that inspire, elevate, and enrich the lives of those who inhabit them.
ca: Amb una meticulosa atenció al detall i un compromís amb l'excel·lència, creem espais que inspiren, eleven i enriqueixen la vida de les persones que els habiten.

[ctx: Sub-heading of the features]
en: Our comprehensive suite of professional services caters to a diverse clientele, ranging from homeowners to commercial developers.
ca: El nostre ampli paquet de serveis professionals atén una clientela diversa, que va des dels propietaris fins als desenvolupadors comercials.

[ctx: Question in the FAQ pattern]
en: Can I apply to be a part of the team or work as a contractor?
ca: Puc sol·licitar formar part de l'equip o treballar com a contractista?

en: <em>Études</em> is not confined to the past—we are passionate about the cutting edge designs shaping our world today.
ca: <em>Études</em> no es limita al passat, ens apassionen els dissenys d'avantguarda que donen forma al nostre món actual.

note: Translators: About text placeholder
en: I write about finance, management and economy, my book “%1$s” is out now.
ca: Escric sobre finances, gestió i economia, el meu llibre "%1$s" ha sortit ara.

[ctx: Sample list item]
en: Case studies that celebrate architecture.
ca: Casos d'estudi que celebren l'arquitectura.

[ctx: Sample subheading content]
en: Our comprehensive suite of professional services caters to a diverse clientele, ranging from homeowners to commercial developers.
ca: El nostre ampli paquet de serveis professionals atén una clientela diversa, que va des dels propietaris fins als desenvolupadors comercials.

[ctx: Designation of Person Provided Testimonial]
en: CEO, Greenprint
ca: Director general, Greenprint

[ctx: Testimonial Text or Review Text Got From the Person]
en: “Études has saved us thousands of hours of work and has unlocked insights we never thought possible.”
ca: "Études ens ha estalviat milers d'hores de treball i ha desbloquejat idees que mai vam pensar possibles".

[ctx: Pattern title]
en: Portfolio single post template
ca: Plantilla d’entrada única de cartera

[ctx: Pattern title]
en: Blogging search template
ca: Plantilla de cerca de blocs

[ctx: Pattern title]
en: Blogging index template
ca: Plantilla d'índex dels blogs

[ctx: Pattern title]
en: Portfolio home template with post featured images
ca: Plantilla d'inici del portfoli amb imatges d'entrades destacades

[ctx: Pattern title]
en: Portfolio index template
ca: Plantilla d'índex dels portfoli

[ctx: Pattern title]
en: Portfolio search template
ca: Plantilla de cerca de portfoli

[ctx: Pattern title]
en: Portfolio archive template
ca: Plantilla d'arxiu del portfoli

[ctx: Pattern title]
en: Blogging archive template
ca: Plantilla de l'arxiu dels blogs

[ctx: Sample role of a team member]
en: Founder, CEO & Architect
ca: Fundador, director general i arquitecte

[ctx: Sample descriptive text of the team pattern]
en: Our comprehensive suite of professionals caters to a diverse team, ranging from seasoned architects to renowned engineers.
ca: El nostre ampli conjunt de professionals atén un equip divers, que va des d'arquitectes experimentats fins a enginyers de renom.

[ctx: Name of RSVP landing page pattern]
en: RSVP Landing Page
ca: Pàgina de destinació de reserva

[ctx: Pattern title]
en: RSVP landing
ca: Destinació RSVP

[ctx: Pattern title]
en: Portfolio project overview
ca: Resum del portfoli del projecte

[ctx: Pattern title]
en: Portfolio home with post featured images
ca: Pàgina d'inici del portfoli amb imatges destacades de l'entrada

[ctx: Pattern title]
en: Portfolio home image gallery
ca: Galeria d'imatges de la pàgina d'inici del portfoli

en: Links I found useful and wanted to share.
ca: Enllaços que m'han semblat útils i volia compartir.

[ctx: Pattern title]
en: Portfolio hero
ca: Portfoli a pantalla complerta

[ctx: Message to convey that a webpage could not be found]
en: The page you are looking for does not exist, or it has been moved. Please try searching using the form below.
ca: La pàgina que busqueu no existeix, o s'ha mogut. Proveu de cercar mitjançant el formulari següent.

[ctx: Sample text for the feature area]
en: 2. Case studies that celebrate the artistry can fuel curiosity and ignite inspiration.
ca: 2. Els estudis de casos que celebren l'art poden alimentar la curiositat i encendre la inspiració.

[ctx: Sample text for the feature area]
en: Our comprehensive suite of professional services caters to a diverse clientele, ranging from homeowners to commercial developers. With a commitment to innovation and sustainability, Études is the bridge that transforms architectural dreams into remarkable built realities.
ca: El nostre ampli paquet de serveis professionals atén una clientela diversa, que va des dels propietaris fins als desenvolupadors comercials. Amb una aposta per la innovació i la sostenibilitat, Études és el pont que transforma els somnis arquitectònics en realitats construïdes remarcables.

[ctx: Sample text for the feature area]
en: 1. Through Études, we aspire to redefine architectural boundaries and usher in a new era of design excellence that leaves an indelible mark on the built environment.
ca: 1. A través d'Études, aspirem a redefinir els límits arquitectònics i inaugurar una nova era d'excel·lència en el disseny que deixi una empremta inesborrable en l'entorn construït.

[ctx: Sample descriptive text for a project or post.]
en: This transformative project seeks to enhance the gallery's infrastructure, accessibility, and exhibition spaces while preserving its rich cultural heritage.
ca: Aquest projecte transformador busca millorar la infraestructura, l'accessibilitat i els espais expositius de la galeria, alhora que preserva el seu ric patrimoni cultural.

[ctx: Sample title for a project or post]
en: Art Gallery — Overview
ca: Galeria d'Art — Resum

[ctx: Content of the hero section]
en: Études is a pioneering firm that seamlessly merges creativity and functionality to redefine architectural excellence.
ca: Études és una firma pionera que fusiona a la perfecció creativitat i funcionalitat per redefinir l'excel·lència arquitectònica.

en: Checkmark
ca: Marca de verificació

[ctx: Sample text for Subscriber Description]
en: Stay in the loop with everything you need to know.
ca: Estigueu al dia amb tot el que necessiteu saber.

[ctx: Sample description of the services pattern]
en: Experience the fusion of imagination and expertise with Études—the catalyst for architectural transformations that enrich the world around us.
ca: Experimenteu la fusió de la imaginació i l'experiència amb Études, el catalitzador de transformacions arquitectòniques que enriqueixen el món que ens envolta.

[ctx: Sample heading of the services pattern]
en: Guiding your business through the project
ca: Guiant el negoci en el projecte

[ctx: Feature for pricing level]
en: Exclusive, unlimited access to <em>Études Articles</em>.
ca: Accés exclusiu i il·limitat a <em>Études Articles</em>.

[ctx: Button text for the second pricing level]
en: Subscribe
ca: Subscriviu-vos

[ctx: Button text for the third pricing level]
en: Subscribe
ca: Subscriviu-vos

[ctx: Feature for pricing level]
en: Access to 20 exclusive <em>Études Articles</em> per month.
ca: Accés a 20 articles exclusius <em>d'Études</em> al mes.

[ctx: Sample heading for the second pricing level]
en: Connoisseur
ca: Coneixedor

[ctx: Button text for the first pricing level]
en: Subscribe
ca: Subscriviu-vos

[ctx: Feature for pricing level]
en: Access to 5 exclusive <em>Études Articles</em> per month.
ca: Accés a 5 articles exclusius <em>d'Études al</em> mes.

en: White abstract geometric artwork from Dresden, Germany
ca: Obra geomètrica abstracta blanca de Dresden, Alemanya

[ctx: Sample heading]
en: Enhance your architectural journey with the Études Architect app.
ca: Millora el recorregut arquitectònic amb l'aplicació Études Architect.

[ctx: Sample role of a team member]
en: Engineering Manager
ca: Cap d'enginyeria

[ctx: Question in the FAQ pattern]
en: What is your process working in smaller projects?
ca: Quin és el vostre procés de treball en projectes més petits?

note: Author of the theme
en: the WordPress team
ca: L'equip del WordPress

note: Theme URI of the theme
en: https://wordpress.org/themes/twentytwentyfour/
ca: https://ca.wordpress.org/themes/twentytwentyfour/
